Najčastejšie otázky

Elektronická licencia (ESD – Electronic Software Delivery) je digitálna forma licencie, konkrétne aktivačný kľúč, ktorý je poskytovaný vo forme kódu na e-mailovú adresu.

Elektronické licencie majú mnoho výhod: objednaný produkt je okamžite dostupný na použitie po doručení licencie (kódu) na e-mailovú adresu, produkt je výrazne cenovo výhodnejší (nie je potrebná výroba DVD médií, krabíc, tlače…), vždy dostávate najnovšiu verziu produktu a takáto licencia je ekologicky prijateľnejšia, pretože nezahŕňa zbytočnú výrobu a následný odpad, napríklad v súvislosti s médiami a balením. V prípade elektronickej licencie sa inštalačný program prenáša cez internet.

Elektronická licencia (ESD) má úplne rovnakú platnosť a účel ako licencia, ktorú získate v klasickom podaní, napríklad v krabici v fyzickom obchode. Tieto formy predaja licenčných produktov používajú už niekoľko rokov všetci veľkí výrobcovia softvéru, hier, lístkov atď. Výrobcovia môžu elektronickú licenciu tiež nazývať sériové číslo, aktivačný kľúč, predajné číslo, licenčný kód …

Všetky naše licencie sú 100% originálne a legálne a môžu byť aktivované a používané vo všetkých krajinách Európskej únie.

Náš tím sa neustále snaží, aby informácie boli čo najpresnejšie a aktuálnejšie, ale napriek tomu vás žiadame, aby ste pred nákupom overili presné údaje na oficiálnej webovej stránke výrobcu.

Áno, naše licencie sú vhodné pre nové a prvé inštalácie softvéru, ako aj pre predĺženie alebo obnovu existujúcich licenčných programov.

Licencie zakúpené od nás nie sú vopred aktivované, preto ich môžete aktivovať podľa vlastného želania a potreby.

U väčšiny výrobcov môžete svoju novú licenciu zadať kedykoľvek a aktivuje sa až po vypršaní starej predchádzajúcej licencie (dni platnosti sa predtým neodpočítavajú). Avšak to neplatí pre všetkých výrobcov (napr. Norton, Malwarebytes…), preto skontrolujte túto informáciu radšej na oficiálnej webovej stránke výrobcu. V tom prípade novú licenciu zadajte a aktivujte až po uplynutí platnosti starej licencie a po upozornení programu na túto skutočnosť.

Pre výrobcov Norton a Malwarebytes počkajte, kým vyprší vaša existujúca licencia, a až potom pridajte novú licenciu.

Ak počas ukončenia objednávacieho procesu nedostanete našu potvrdzujúcu správu na vašu e-mailovú adresu, informujte nás o tom na našu e-mailovú adresu info@antivirusi.sk

Skontrolujte, či naša e-mailová správa náhodou nekončí v priečinku s nevyžiadanou poštou (spam).

Objednané licencie ESD, zaplatené kreditnou kartou alebo cez systém PayPal, sa snažíme zaslať na e-mailovú adresu už o niekoľko hodín (toto platí pre všetky objednávky odoslané a zaplatené počas dopoludňajších hodín v pracovné dni).

Ak si vyberiete bankový prevod, licenciu dostanete na váš e-mailovú adresu, keď platba bude viditeľná na našom bankovom účte.

V prípade, že ide o produkt vo forme digitálnej licencie (ESD), neprijímame vrátenia, pretože licenčný kód bol už zákazníkovi doručený a odhalený (odoslaný na e-mailovú adresu).

Zákazník však vždy má možnosť predtým bezplatne otestovať plne funkčný softvér počas 30 dní (v závislosti od produktu), a to platí pre všetkých výrobcov v našej ponuke. Bezplatná skúšobná verzia je k dispozícii na oficiálnej stránke zvoleného výrobcu. Po skončení bezplatného skúšobného obdobia je možné u nás jednoducho zakúpiť licenciu, ktorá predĺži ďalšiu plnohodnotnú funkcionalitu produktu.

Podrobnosti si prečítajte na našej podstránke Obchodné podmienky, v sekcii Právo zákazníka na odstúpenie od zmluvy.

Ak chcete vyskúšať konkrétny program pred kúpou, odporúčame ho vyhľadať na oficiálnej webovej stránke výrobcu a stiahnuť si skúšobnú (tzv. trial) verziu programu. Všetci výrobcovia poskytujú možnosť časovo obmedzeného vyskúšania (od 3 do 30 dní) všetkých svojich antivírusových programov. Tieto testovacie programy sú plne funkčné a pracujú úplne rovnako, ako budú pracovať, ak sa rozhodnete ich zakúpiť.

Po skončení skúšobného obdobia pre zvolený program si môžete od nás objednať licenciu a pokračovať v používaní programu.

Štandardne nastavenia softvéru sú vždy v anglickom jazyku a pri inštalácii sa ponúkajú aj iné jazyky (napríklad nemecký, taliansky…).

U niektorých prípadoch výrobcov je tiež možnosť inštalácie vo slovenskom jazyku. Ak chcete overiť, či je váš zvolený program k dispozícii aj vo slovenčine, odporúčame skontrolovať oficiálne webové stránky jednotlivých výrobcov.

Ak ste si zo oficiálnej webovej stránky výrobcu stiahli skúšobnú a časovo obmedzenú verziu antivírusového programu (skúšobnú verziu) a táto verzia vypršala, u nás si môžete jednoducho a rýchlo zakúpiť príslušnú licenciu, po ktorej bude program pokračovať v bezproblémovom a plne funkčnom chode.

Dôkladne skontrolujte, či pri zadávaní licenčného kódu neobsahuje pravopisné chyby. Zvyčajné pravopisné omyly zahŕňajú O (písmeno) a 0 (číslo), I (veľké i), l (malé L), 1 (číslo) a B (písmeno) a 8 (číslo). Aby ste predišli chybám pri zadaní, skopírujte kód a vložte ho do poľa, kde ho chcete aktivovať.

Niektoré značky (Norton, AVG, McAfee…) vyžadujú, aby ste váš kód najprv zaregistrovali, než ho budete môcť aktivovať vo softvéri.

Aktuálne umožňujeme platby kreditnými kartami, cez službu PayPal a na základe pred-faktúry (bankový prevod).

Ak potrebujete produkt okamžite (do niekoľkých hodín, ešte ten istý deň), odporúčame platbu kreditnou kartou alebo cez službu PayPal.

Všetky spôsoby platby sú úplne chránené a bezpečné.

Všetci výrobcovia poskytujú neustálu technickú pomoc, preto sa môžete kedykoľvek obrátiť na nich. Ich kontakt (telefón, e-mail, fórum, program na výmenu správ…) nájdete na ich oficiálnej webovej stránke.

Odporúčame, aby ste predtým, než sa spojíte s výrobcom ohľadom problémov, skontrolovali na ich webovej stránke, či už existuje možno už odpoveď alebo riešenie na vašu otázku alebo problém.

Počítačový vírus je kód, ktorý sa pri vykonávaní dostane do počítača a samostatne sa množí. Vírusy, ktoré sú vytvorené na ohrozenie počítača, spadajú medzi závadlivý softvér. Zlomyseľné ciele rôznych typov škodlivého softvéru majú veľký rozsah, zahŕňajúc medzi inými:

Vydieračský softvér, ktorý šifruje citlivé súbory, fotografie a dokumenty na vašom počítači a potom požaduje výkupné (zvyčajne v Bitcoinoch), po ktorom obdržíte heslo na dešifrovanie a odomknutie týchto súborov.

Trojanské kone, ktoré umožňujú hackerovi úplne prevziať kontrolu nad vaším počítačom a vykonávať programy, akoby používal váš klávesnicu a myš.

Špionážny softvér, ktorý ťaží osobné informácie z vášho počítača a predáva ich na aukcii tomu, kto ponúkne najviac.

Reklama, ktorá generuje nechcené vyskakovacie okná od podozrivých reklamných agentúr.

Vydieračský softvér je druh škodlivého softvéru, ktorý infikuje zariadenie s cieľom zašifrovať jeho údaje a uzamknúť ho tak, že ho je možné odomknúť len v prípade, že majiteľ zariadenia zaplatí kybernetickému zločincovi výkupné, ktoré sa zvyčajne požaduje v Bitcoinoch. Môže brániť používaniu vášho počítača alebo mobilného zariadenia, otváraniu súborov alebo spúšťaniu určitých aplikácií. Alebo môže uzamknúť osobné údaje, ako sú fotografie, dokumenty a videá, a držať ich ako rukojemníkov, kým nezaplatíte.

Trojský kôň (alebo Trojan) je jednou z najbežnejších a najnebezpečnejších foriem hrozieb, ktoré môžu infikovať váš počítač alebo mobilné zariadenie. Trojské kone sa zvyčajne skrývajú ako neškodný alebo užitočný softvér, ktorý stiahnete z internetu, ale v skutočnosti nesú škodlivý kód určený na spôsobenie škody (preto dostali svoje meno).

Existuje rôzne typy trojských koní, z ktorých mnohé môžu spustiť sofistikované a inteligentné útoky. Niektoré typy, na ktoré by ste mali pamätať, sú trojské kone, ktoré kradnú heslá, trojské kone pre vzdialený prístup, deštruktívne trojské kone a vrahy antivírusových programov.

Trojský kôň môže mať jedno alebo viacero použití, a preto môžu byť veľmi nebezpečné. Je tiež dôležité si uvedomiť, že na rozdiel od vírusov sa trojské kone samostatne nešíria a šíria sa iba vtedy, keď ich používatelia neúmyselne stiahnu, zvyčajne z prílohy e-mailu alebo pri návšteve infikovanej internetovej stránky.

VPN je virtuálna privátna sieť, služba, ktorá chráni všetky vaše údaje a súkromie na internete. Vytvára šifrovaný tunel, ktorý uchováva vašu anonymitu tým, že maskuje vašu IP adresu počas pripájania sa na verejné Wi-Fi prístupové body.
 
Ak so sebou nesiete váš notebook alebo mobilný zariadenie do knižnice alebo kaviarne, pravdepodobne sa pripájate cez verejnú Wi-Fi sieť. Problém spočíva v tom, že mnoho voľných verejných Wi-Fi sietí nie je chránených. To znamená, že hacker môže ľahko zachytiť údaje, ktoré odosielať cez verejnú sieť, vrátane vašich hesiel a bankových informácií. Avšak ak použijete osobnú VPN, môžete sa bezpečne pripojiť kedykoľvek, keď nie ste doma.